Biliyor musunuz? Covid-19 TEMİZLİKTEN NEFRET EDİYOR!!!!

Evet her geçen gün etkisini artıran kendisi sürekli gizemini koruyan Covid 19 un gerçekte temizlikten nefret ettiği ortaya çıktı. Temiz insanları, temiz insanların evlerini, çevrelerini sevmiyor, hele aklı başında olup insanlarla sosyal mesafeyi koruyanlarla ise küsüyormuş ( Ki sosyal mesafemiz : iki kişi arasındaki mesafe en az 1 metre olmalı).

Hapşırırken öksürürken ağzını kapatanlara beni neden hapsediyorsun diye bi de gönül koyuyormuş ( sanki zarar vermiyormuş gibi). Hele bu sırada peçete kullanıp onu hemen çöpe atanlara küstüm bi daha sana gelirsem.. deyip söyleniyormuş..

Boşverin Canlar Covid 19 değil isterse sülalesi size küssün. Mümkünse küssünler zaten. Küssünler ki sizlere kolay kolay gelmesinler. Küssünler ki siz size emanet olan canı sağ ve sağlıklı taşıyabilesiniz.

Bu konuda Hz. Muhammed ( Sallallahu aleyhi ve sellem) temizlik imandandır ve temizlik imanın yarısıdır buyurmuştur. Allah (CC) temizdir, temizlenenleri sever, diyerek insanları temiz olmaya teşvik etmiştir. Hatta kendi evinin önünü yine kendisi süpürerek temizlemiştir .

Bizler de önce bedenimizi temizlemeli, ellerimizi, ayaklarınızı gün içerisinde bir kaç kez yıkamalı, sonra yaşadığımız odayı, evimizi temizlemeliyiz. Tekrar diyelim temiz olmamızdan virüsler, bakteriler, mikroplar nefret ediyorlar.

Bir insan dişlerini fırçaladı ağzını temiz tuttu diş çürümelerini önledi diye kim kızar???? Bi düşünün 🤔 Bakalım. Yine mikroplar.. Niye mi? Bu defa da halay çekecek yer bırakmadın, zalimmm diye söylenmeye başlıyorlar.. Halay çekmelerine izin verirseniz mikroplar elbette tutundukları dişleri başarıyla çürütürler.

Uyanık olmak gerek. Evet ama aşırıya kaçıp deterjandan elleri parçalamamak gerek. Yeteri kadar kullanmayı bileceğiz. Cildimize zarar vermeyeceğiz.

Ve kararlıyız biz temizlikle ve sosyal mesafeyi koruyarak şu günlerde evde kalarak bu Kovid 19 u bizlerden kaçıracağız.

Sevgi ile kalın, hoşça kalın ve en önemlisi sağlıklı kalın Canlar..

2 thoughts on “Biliyor musunuz? Covid-19 TEMİZLİKTEN NEFRET EDİYOR!!!!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir