Senin de Toprağa Bağlı Bir Canın Olsun.. Ağaç Dikme Zamanı!!!!🌹🌹🌹🌱🌱🌲🌾🌱🌲🌹🌹🌹

Siz araştırıp düşünüp öğrendikçe büyüyen fen ağacımda bu kez “ Senin de toprağa bağlı bir canın olsun” diyerek ağaç 🌲 dikelim istiyoruz.
Her yıl yapılması planlanan milli ağaçlandırma seferberliğine biz de destek veriyoruz.
Ağaç candır! Canlıdır, canlılar için çalışır.. Fotosentez ile karbondioksiti, suyu, ışığı alır o mucizevi dönüşüm ile besin ve oksijen üretilir.. O yemşeşil yapısı sizi alıp götürür ruhunuzun derinliğine.. Esen rüzgarda nazlı nazlı titreşirken yaprakları, durmaz da börtü böceğe ev sahipliği de yapar dalının üzerinde..

Sizler de evinizde bir limon çekirdeği, bir ceviz, bir badem ( kabuklu olmak şartıyla), fasulye, nohut, buğday, menekşe vb. süs bitkileri de dahil olmak üzere ilk etapta dilediğiniz bir tohumu toprakla buluşturabilirsiniz..

Dahası yetiştirilmiş fidanlardan alıp direkt toprağa ekip sulayarak kendi ağacınızı dikebilirsiniz..🌱🌲

Ağaç demek taze nefes demektir. Tertemiz havayı ciğerlerinize çekmek demektir.
Haydi herkes imkanına göre adım atıp kimimiz saksıda kimimiz toprakta ama mutlaka tohum ekip fidan dikelim.. Atacağımız her tohum veya ekeceğimiz her ağaç geleceğe besin ve nefes olacaktır. Ve onlardan sadece insan değil bir çok canlı yararlanacaktır. Evet bu aynı zamanda bir iyiliktir doğaya canlılara..İyilik= Mutluluk.

O zaman ağaç dikim ikliminin yaşandığı şu süreçte Hepinize mutluluklar dilerim..☺️🌲🌱🌱🌱🌱🌱🌾🌱🌱🌱🌱🌱🌲🌹🌹🌹🌹🌹

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir